Убтан для вмивання

Ви вже використовуєте убтан для вмивання та очищення шкіри? Якщо ні — даремно. Убтан дивовижний! Маючи за плечима багатовікову історію, він досі залишається найприроднішим засобом для щоденного вмивання та очищення шкіри. Познайомимося ближчим.

За дивовижною назвою ховається невигадливий продукт — суміш пудр бобових, злаків, трав, корінців, сапонінів та глин винятково тонкого помелу.

Збалансований склад убтану чудово очищає шкіру від забруднень і шкірного жиру, не висушуючи її. Насичує вітамінами, мікроелементами, вирівнює мікрорельєф, тонізує, підтягує шкіру, очищує та звужує пори. На відміну від звичних гелів та пінок на агресивних ПАР, убтан не знежирює, а значить не руйнує роговий шар і щадить мікрофлору.

Склад убтана

Варто розуміти, що це швидше вид продукту, а не сам продукт, як крем або шампунь. Суворо затвердженого складу немає. Він підбирається виходячи з типу шкіри та способу застосування.

Наприклад, убтан для сухої шкіри переважно складатиметься з бобових та жирних злаків: нуту, гороху, кунжуту та льону. Убтан для жирної та проблемної шкіри – з в’яжучих трав, сапонінів та глин. А ось убтан для чутливої шкіри, навпаки, глину містити не повинен.

Отже, немає поняття «правильний» і «не правильний» убтан. Єдина важлива деталь, загальна всім видів — помол. Він має бути не просто дрібний, а буквально пудровий. Особливо це актуально, якщо у складі присутні трави та грубі злаки.

Це не скраб! Убтан м’яко очищає та дуже ніжно полірує шкіру, стимулюючи обмінні процеси. Ніякого скобління та мікротравм. Про це слід пам’ятати не тільки при виборі складу, а й при використанні.

Використання убтана

Убтан, у певному сенсі, «багатоверстатник». Він прекрасний як засіб для вмивання, як маска для обличчя, і навіть для миття тіла. Його використовують сольно, розводячи водою, або в тандемі з оліями. Особливо він прекрасний у ранкових ритуалах краси, а також після водних процедур, доки шкіра добре зволожена.

Як використовувати убтан

Спосіб №1. Щоденне вмивання:

  1. 0,5 – 1 ч.л. убтана висипте на долоню і розведіть водою до однорідної кремової консистенції.
  2. Рівномірно нанесіть склад на вологу шкіру.
  3. Ретельно змийте убтан теплою або трохи прохолодною водою.

Спосіб №2. Демакіяж:

  1. Зніміть макіяж за допомогою рослинної олії за типом шкіри (наприклад, арганової, жожоба, солодкого мигдалю, макадамії, оливкової) або гідрофільного масла.
  2. Нанесіть на шкіру склад, приготовлений за способом, описаним вище (спосіб №1).
  3. Залиште на 15-30 секунд, щоб убтан абсорбував залишки олії.
  4. Акуратно змийте теплою водою.

Спосіб №3. Маска для обличчя (1 раз на тиждень):

  1. 1 ч. л. убтана помістіть у скляну або порцелянову піалу (метал краще не використовувати).
  2. Додайте 1 ч.л. води, гідролату або свіжого відвару трав (не використовуйте соки!), перемішайте до густої однорідної консистенції.
  3. Додайте 1-2 ч.л. рослинної олії за типом шкіри, перемішайте.
  4. Нанесіть склад на очищену, злегка вологу шкіру.
  5. Залиште на 3-5 хвилин.
  6. Як тільки маска почне підсихати, змийте теплою водою.

Не тріть, змивайте склад плавними рухами без натиску. При щоденному застосуванні убтану залишки відмерлих клітин епітелію будуть злущуватися природним чином, рівно стільки, скільки потрібно.

Зберігання убтану

Зберігайте сухий убтан у герметичній ємності так, щоб у нього не потрапляла волога та світло, при температурі до 25 градусів. Так Ви надовго збережете всі корисні властивості.

Готовий, розведений водою склад слід використовувати протягом 20-30 хвилин не більше! Заготовляти “кашку” про запас не можна. Навіть якщо зберігати її в холодильнику в герметичній ємності. Пам’ятайте, що суха форма дозволяє не використовувати консерванти. Ви не відчуєте змін ні в запаху, ні в консистенції, проте склад швидко окислиться і стане не придатним.

Убтани лінійки RABBITHOLE

Це моє давнє кохання. У різних варіаціях, убтанні я готувала завжди, але в магазинчику вони влаштовуватися не поспішали. Потрібно було час, щоб відібрати найкращі компоненти та опрацювати склади. Зараз я повністю задоволена, і рада познайомити Вас із трьома чудовими продуктами, з яких 2 убтани та 1 сухий тонік для обличчя.

  • «In Blue» — убтан-маска для сухої та чутливої шкіри з пудрами бобових, кунжутом та блакитною спіруліною. Він чудово очищає шкіру, живить та пом’якшує її, зволожує завдяки полісахаридам у складі, насичує вітамінами, амінокислотами, мінералами та фітостеролами. Регулярне застосування убтану «In Blue» сприяє загоєнню мікротравм, шкіра стає випещеною і куди менш дратівливою. РН сухої шкіри коливається між 5,7 та 7. РН убтана «In Blue» — 6.5

  • «In Green» убтан-маска для жирної та проблемної шкіри з пудрою Ним, чаєм Матчу та сапонінами. Незрівнянна гладка, матова шкіра та контроль жирності до самого вечора! Це не жарти. Над складом убтану «In Green» я працювала найдовше. Проблемна шкіра примхлива, на те вона і «проблемна». Тим часом причиною цього найчастіше буває надто агресивний догляд або пере-догляд. Відкладіть всі свої пінки та саліцилові тоніки, залиште в раціоні тільки цей убтан, і спостерігайте як Ваша шкіра змінюється із проблемної на вдячну. РН – 5.5, що відповідає слабокислому середовищу жирної шкіри.

  • «In Pink» — сухий тонік для всіх типів шкіри. Це суміш на 70% складається з квіткових і ягідних пудр: пелюсток болгарської троянди, гібіскуса, ацероли та рожевої пітахайї, що дозволило знизити кислотність (РН) складу до 4.2. Саме цей показник критично важливий, щоби назвати цю пудру повноцінним тоніком. Моє відкриття, моє досягнення, моя гордість — не приховую. Може бути для Вас це не так очевидно, але для мене знайти повноцінну, якісну, суху альтернативу апріорі рідкому засобу — це ривок вперед, адже частина філософії RABBITHOLE — Zero Waste — скорочення відходів. Сухі склади можуть відпускатися без тари на вагу або в упаковці, що компостується. Хіба це не чудово? За способом застосування сухий тонік нічим не відрізняється від звичайного убтану. Хіба що його не варто використовувати як маску через знижений рівень РН.

Висновок

Давайте ще раз коротко пройдемося за перевагами та недоліками убтанів.

Гранично природний продукт. Усі компоненти використовуються у фактично первозданному вигляді.
Ідеальне очищення без мікротравм та знежирення.
Прекрасний шанс відучити себе від скрабів. Не втомлюся твердити, що скраб – не найкращий спосіб догляду за шкірою.
Варіабельність та можливість знайти свій ідеальний склад.
Довгий термін зберігання (1-2 роки).

Безумовно не для лінивих. Легко закинути, якщо не любите витрачати на себе більше кількох секунд на день.
Склад не терпить вологи та спеки. Прийде стежити за тим, як Ви зберігаєте убтан.
Категорично не зберігається у розведеному вигляді. Так, щоразу доведеться готувати нову порцію.
Як і з будь-яким іншим продуктом немає гарантії, що склад Вам підійде з першого разу. Втім, це зовсім не недолік, а здоровий глузд.

Особливість убтанів лінійки RABBITHOLE у тому, що, незалежно від типу шкіри, всі вони орієнтовані на чутливу та атопічну шкіру, не містять глин, соди та інших потенційних подразників.
Ознайомтеся з ними ближче в каталозі. І спробуйте! Вони того варті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.