Як і ДЕ правильно зберігати косметику?
Роками гуляє інформація, що натуральну косметику слід тримати лише у холодильнику. Чи це правда? Поговоримо про принцип зберігання косметики загалом та розглянемо кожен засіб окремо.
Кидайте пост у закладинки, (Ctrl + D або Cmd + D) бо точно ще не раз стане у пригоді.
Історія про холодильник пішла від часів, коли натуральним вважався лише один консервант — сорбат калію. Це екстракт горобини, і його сили вистачало на 2-4 місяці у холодильнику. Та минуло вже 20 років! Потужних натуральних консервантів за очі вистачає, а міф тарганцями розбігся інтернетом.
Отже, що насправді шкодить «живій» косметиці? Тепло? Ні. Найгірше, що може вплинути на якість косметики — це сонячне світло і ПЕРЕПАДИ температур. Тобто, якщо ви тримаєте, скажімо, крем у холодильнику, і лише швиденько занурюєте туди долоньку, аби зробити «клац» дозатором, будь ласка! Це чудовий варіант. Але якщо ви дістали флакон, ніч він стоїть на столі, вдень ніжиться під сонечком, а надвечір ви схаменулися і повернули його до холодильника — це йому зовсім не на користь. У такому разі краще визначити для крему постійне місце перебування, що не потребуватиме від вас дисципліни. Якщо температура у приміщенні не перевищує 24-25 градусів, підійде шафа, приліжкова тумба і навіть поличка у ванній кімнаті, якщо там сухо.
І хоча на етикетці кожного засобу я завжди вказую температурний режим, пріоритетом завжди є стабільність температури, а не градус. То ж, читайте та обирайте свій варіант.
Як зберігати?
- Гель для вмивання, тонік, міст = ванна кімната (t < 25 °С)
- Крем з дозатором, тонік, міст = поличка, шафа, приліжкова тумба (t < 25 °С)
- Крем з дозатором, крем у баночці (не герметична ємність), серум гельовий/емульсійний = дверцята холодильника (t 3-10 °С)
- Олійні бустери = ванна кімната, шафа, тумба (t < 25 °С) В холодильнику лише при тривалому зберіганні до початку використання!
- Олія для волосся, шампунь, кондиціонер, убтан = ванна кімната (t < 28 °С) Тривале зберігання в упаковуванні = шафа.
Як зберігати косметику під час подорожі?
Мандрівки — це завжди температурні гойдалки. В ідеалі придбати термо косметичку. Це бокс, або сумка холодильник, ущільнена фольгованою чи зпіненою поліпропіленовою підкладкою. У ній косметика набагато легше переносить температурні коливання. Якщо такої можливості немає, фольга вам у поміч! Просто загорніть у неї пакунок з косметикою і покладіть до валізи.
Нагадаю, що такі засоби, як тверді шампуні, тверді кондиціонери, убтан, олійка для волосся, гідрофільна олія та пудра для душу, все, що сухе та тверде, не бояться температурних стрибків. Єдине, що їм може зашкодити — це волога. Просто подбайте про герметичні ємності й насолоджуйтесь улюбленими засобами.
Як бачите, за звичайних умов вам не потрібні жодні спеціальні прилади, аби вберегти натуральну косметику від псування. Лише знання та дрібка уваги.