Три міфи про натуральну косметику.
Ви багато разів чули це:
«Гіпоалергенна, безпечна, 100% натуральна!»
Звучить переконливо. Довіряючи цим словам, люди купують гори косметики. А ви? Чи достатньо цих слів, щоб зробити вибір? Сьогодні говоримо про правду натуральної косметології та її «темні сторони». Отже, міфи про натуральну косметику.
Міф №1. Натуральна косметика не викликає алергії
Найпоширеніший міф. На жаль, це не так. Натуральна косметика просто не може бути гіпоалергенною. Рослинні компоненти — це потужні біологічно активні речовини, які істотно впливають на організм, за що ми і цінуємо «живу» косметику.
Так, є рослинні компоненти, які більшою чи меншою мірою можуть бути потенційними алергенами. Наприклад:
- Вважаються безпечними лаванда, ромашка, низка, зелений чай і т.д.
- Застосовувати з обережністю цитрусові ефірні олії, кориця, камфора, евкаліпт і т.д.
Але й ці розподіли умовні. Те, що є безпечним для одного, може викликати реакцію в іншого.
За статистикою, алергія на природні речовини зустрічається частіше, ніж на хімічні. Гіпоалергенною можна назвати тільки інертну речовину, яка ніяк не впливає ні на шкіру, ні на організм. («Ніяк» — ключове слово.) На противагу цьому, правильно підібрана рослинна косметика може зменшити нервову збудливість, покращити стан та захисні функції шкіри, і цим заспокоїти навіть алергічну шкіру.
Міф №2. Натуральна на 100%
Можливості створення повністю натурального продукту дуже обмежені. Якщо майстер хоче розширити асортимент коштів, йому доведеться миритися з деякими синтетичними речовинами, хоч би з консервантами. Щоб Ви розуміли, яка косметика може без них обходитися, а яка ні, запам’ятайте наступне:
- Все, що не містить рідину може довго жити без консервантів: пудри, тіні, убтани, сухі (сипкі) маски для обличчя, зубні порошки, тверді шампуні та кондиціонери, масла і масляні суміші.
- Все, що містить рідину — креми, тоніки, гелі, рідкі шампуні та кондиціонери, рідкі маски для обличчя, міцелярні води — без консервантів зберігається не більше 3-5 днів в холодильнику.
Висновок напрошується сам. Якщо фразою «без консервантів!» позначено косметичну олію, це нормально. Але якщо крем — або виробник лукавить, або цю косметику використовувати не можна.
Благо, зараз у розпорядженні майстрів безліч безпечних, схвалених комісією екологічного контролю компонентів. Щоб мати статус «натуральної», косметика повинна містити щонайменше 95% інгредієнтів природного походження. Але факт залишається фактом, це вже не зовсім ALL-natural («цілком натуральний»).
Міф №3. Натуральна косметика є безпечною для здоров’я
Ви знали, що шкода заподіяна рослинними медичними препаратами в рази перевищує шкоду від синтетичних медикаментів? Причина банальна — невігластво. Нас переконали, що «травки безпечні» і можна сміливо займатися самолікуванням. Сумно, але те саме ставлення успадкувала і домашня косметика. Варто тільки набрати в пошуковому рядку «косметика власноруч», як десятками посиплються рецепти кремів і масок, від яких темніє в очах.
Дорогі, хоч трохи безпечної косметики ручної роботи може бути тільки з рук хорошого, грамотного майстра. Не варто мазати на себе те, що Ви не доїли за сніданком. Не експериментуйте зі шкірою, вона у Вас одна.
Отже. Коли наступного разу почуєте фрази в роді: «Натуральна — значить безпечна», «без шкідливих консервантів», «не викликає алергії» — тричі подумайте купувати чи ні. Можливо, сама косметика хороша. Але якщо виробник бреше, як Ви про це дізнаєтесь?
З іншого боку. Заяви про безпеку цілком можуть бути правдивими у 2-х випадках:
- У крему гранично простий склад, він не містить потенційних подразників, вплив на шкіру делікатний, в режимі, що підтримує роговий шар.
- Крем приготований на основі інертних (пам’ятаємо ключове слово «ніяк») компонентів, таких як мінеральні олії та силікони.
Обов’язково поцікавтеся, які компоненти роблять косметику безпечною в конкретному випадку. Майстер, який цінує свою репутацію, легко відповість на ці запитання. А інакше подумайте, чи потрібний Вам крем, який не робить зі шкірою ні поганого, ні хорошого? Тобто нічого.
Сподіваюсь що вдалося розвіяти міфи про натуральну косметику.
Большое спасибо за статью, действительно правдивые и необходимые советы по натуральной косметике
Дивно, які живучі ці міфи! Пост писала кілька років тому, але попри швидкість розвитку косметології, вони все ще існують.